תערוכת ז'נבה 2010: טקארט – Concept One


 

23256_(1052)

סדנת טקארט הגרמנית מציגה קונספט עיצוב וייחוד לפורשה פאנאמרה

 

כתב : רוני נאק צילום:טקארט/נאק

 

"אינדיבידואליזם ואופי, תשוקה ושלמות" אלו המילים בהם מתחיל התדריך לעיתונאים של ה"קונספט 1" שטקארט הציגה בזנבה בבכורה עולמית. אבל עקרונות אלו מאפיינים לא רק את הקונספט המרשים שהוצג אלא גם את עקרונות הליבה של הסדנה אשר יצרה לעצמה שם עולמי. תומאס ברינגר מנכ"ל טקארט אמר: "קונספט 1 מהווה חלון ראווה ייחודי לרמת העיצוב השניה לקו הפאנאמרה. הרמה הזו שונה מהותית מהשינויים העדינים ששילבנו בפאנאמרה בעבר. הקווים המנחים של הקונספט הם: כוח, ייחוד, מודעות עצמית כל אלו משקפים בבהירות את צרכי לקוחותינו לייחודי ולספורטיבי".

 

חיצוניות מהממת

ברמת ייצור שלא תבייש גם את המפעל עצמו ובצבע הלבן השמור לקאררה, המראה החיצוני מאד מרשים שלא לומר מאיים ובוודאי נוכח. הפגוש הקדמי יורד נמוך כלפי הכביש ופוער פתחי איוורור מאסיביים – המחזקים את מסר העוצמה. פתחים אלו גם משפרים מאד את זרימת האוויר למצנני הביניים (אינטר קולרים) של המנוע ומספקים אוויר צונן גם לקירור הבלמים. מסר הכוח מחוזק עוד יותר על ידי שתי שורות של פתחי אוורור על מכסה המנוע. פתחים אלו כאילו נחרטו לתוך המכסה והם בעלי עומק ונפח. גם הכנפיים מנופחות כדי לספק מעבר רציף וזורם בין בתי הגלגלים. גם הזנב מקבל טיפול דומה עם פתחי אוויר מוגדלים, דיפוזר ליישור זרימת האוויר שמתחת למכונית, כנף אחורית דינאמית. כל זה משלים מראה הומוגני אך גם מאד עוצמתי.

מאחור תגלו את ארבעת הלועות המושחרים של מערכת הפליטה הייחודית של טקארט העשויה אל-חלד. צבע המפלטים מתואם עם הגוון האפור של חישוקי גלגלים מיוחדים במידה 22 אינץ' גם הם – נחשו – של טקארט. על החישוקים המדהימים הללו תמצאו צמיגי קונטיננטאל ספורט קונטקט 3. המידות מרשימות. בחזית: 265/30R22, מאחור: 305/25R22. אין סיכוי למצוא צמיגים כאלו בליסינג…

הרימו את מכסה המנוע כדי לגלות כיסוי מנוע מסיבי פחמן (קרבון), לוגו חיוני של TECHART וציפוי אדום לתא המנוע תורמים עוד יותר למסר בעוצמה. אי אפשר בלי קצת מסאז' למנוע וזה מקבל תוספת של 150 כ"ס. תוספת שמביאה את מניין הסוסים בארווה ל-650. נחמד.

 

יהיה קשה להתעלם מתוספת הרוחב של הקונספט1. מפשק הגלגלים בחזית הורחב ב-21 מ"מ ומאחור הורחב בלא פחות מ-42 מ"מ! ובכל זאת – כך לפני אנשי טקארט – שומר הקונספט על עקרון השימושיות והרב-משימתיות האופיינית למכוניות היוצאות מסדנת טקארט. למשל יחידות התאורה הקדמיות – על טהרת ה-LED – שמאוחדות במבנה יחיד המחליק באופן מושלם לתוך החלל במרכב. עוצמת התאורה מתחלפת ביחס ישר לעוצמתם של פנסי הדרך הראשיים. בנוסף ניתן לעמם את הפנסים הראשיים כדי להדגיש יותר את פעולת המאותתים.

 

תקן חדש לתא הנוסעים

הקנאות לשלמות מוצאת ביטוי – כמו בתחומים אחרים – גם בתוך תא הנוסעים של הקונספט 1. זה מאד חיוני שחלומותיהם ורצונותיהם של לקוחות הסדנה ימומשו ברמה הכי גבוהה. גימור הפנים כולו של טקארט ומשלב עור בצבע קקאו עם עור לבן. כל זה תפור ביד עם תפרים בצבע ירוק-זרחן כדי לשקף את המראה החיצוני המיוחד של הקונספט. שטיחים לבנים בתא הנוסעים ותא המטען, אלקנטרה לבנה על התקרה ולוח מחוונים לבן עם ספרות ירוקות-זרחניות משלימים דיגום יוצא-דופן.

עוד תמצאו הגה בעל שלושה חישורים ודוושות לתפעול תיבת PDK עם צד אחד להרים הילוך והשני להוריד. תגלו מסך-תקרה בגודל 10 אינץ' עם נגן DVD משולב, קונסולה מרכזית בין המושבים האחוריים בה משולבים שולחנות עבודה או שעשוע – ועוד פריטים רבים בהתאם לדימיון העשיר של לקוחות טקארט.

 

לקנות

הקונספט 1 נועד לשמש כחלון הראווה של סדנה אשר יכולתה כבר נודעת. לצד הדיגום העמוק, הייחודיות ובעיקר האיכות של הביצוע, צריך לזכור שטקארט מסוגלים לאותה רמת ביצוע בכל אחד מהמוצרים בקו המצויין של פורשה. מבוקסטר, קאיימן ועד קאיין טורבו S וכל ה-911 שבאמצע.

אנו מתכננים בקרוב ביקור אינטימי בסדנה – אז נוכל גם לנהוג במכוניות הללו ולהביא לכם התרשמות אינטימית ממפגש בכלים הללו.

TN_23256_(1050) TN_23256_(1051) TN_23256_(1053) TN_23256_(1054) TN_23256_(1056)
TN_23256_(1059) TN_23256_(1061) TN_23256_(1060) TN_23256_(1064) TN_23256_(1062)
 
© כל הזכויות לכתבה ולתמונות שמורות למועדון פורשה ישראל