הארוחה אצל עופר שיטרית 15.01.2010


הכל התחיל בעצם ביום שבו עופר החליט להתקדם קדימה עם החלומות שלו ,
באותו הרגע הוא בטוח לא הבין לאן הוא נכנס , אבל לא נקדים את המאוחר.
 
עופר החליט לקנות פורשה ,לא סתם אחת ,אלא 911 – מושא חלומותיהם של רבים.
בדרך הוא היה צריך לקבל את אישור היפה אשר אחראית לכל הצד האדמינסטרטיבי בבית כמו למשל
גידול הצאצאים וכו'. היפה, לאחר היסוסים והתלבטויות לא קטנות (היא הרי מכירה את הסחורה שיש לה בבית)
אמרה מסכימה,אבל בתנאי(על התנאי לא נרחיב ולא נדע) לפני שהיפה תתחרט ,רץ אץ לו עופר ומכר את
הרכב הישן, אם אני לא טועה, ב.מ.וו סדרה 6 חדשה, ורכש 911 יד שנייה במצב טוב והלך לנוח.
 
עכשיו בלילה לא היה לעופר הרבה על מה לחלום, בטח תשאלו :"למה?" זאת מכיוון שהחלום שלו נימצא עכשיו פה במלונה ורק מחכה שיוציאו אותו לטייל ,אם אפשר, אז כדאי להוציא את החלום לטיול למקומות משחק כמה שיותר מלהיבים ומותחי עצמות הרי מדובר ב: 911 – אגדה על ארבעה גלגלים.אבל כאן נזכר עופר ,שהוא לא מאלף חיות ואין לו שום ניסיון בתחום ועד היום התפקיד שלו הסתכם בלחלום ולא לקחת משהו מחייב כמו 911 לטיולים, שלא לדבר על טיפולים.
מה עושים? בגלל המחשבות האלו היה קשה לעופר להירדם בלילה .
היפה ראתה שעופר הפסיק לחלום והתחיל לדאוג,הציעה לו להצטרף ל"מועדון פורשה ישראל", ואכן כך היה ועופר והיפה הצטרפו למועדון.
למפגש הראשון שלהם עם המועדון , נסעו כל הדרך מהצפון לתל אביב בגשם שוטף,על מנת לגלות שאף אחד לא הגיע בגלל הגשם.
 
אבל את הטיול הראשון עם "מועדון פורשה ישראל" עופר לא ישכח וגם לא היפה. הוא ניקה את הפורשה טוב טוב,מרח אותה בווקס ועשה לה מסג' כללי פנים וחוץ,עד שכל חלק בה הבהיק למרחוק . לפני שפגש את החברה מהמועדון ביצע בדיקות אחרונות לוודא שאכן הפורשה שלו מוכנה לטיול:
דלק 98 מלא
שמן תקין
לחץ אוויר בצמיגים ? (לא יודע מה זה)
יאללה בואי ניסע
בצומת יוקנעם חבר עופר לשיירת המועדון הוא תחב דיסק טוב למערכת והרגיש איך האדרנלין רץ לו בכל הגוף,
כמו חיה ששחררו אותה לחופשי ההרגשה שלהיות חלק משיירה של פורשים היא, איך לומר, קצת משכרת ומרוממת ועופר לא ידע את נפשו מרוב שמחה, עד שלפתע הבין שהוא לבד.
"תצלמי, תצלמי" אמר עופר ליפה "אבל כולם נעלמו" ענתה, "צלמי את הנוף" החזיר לה בעודו מחפש להיכן יכלה השיירה להיעלם, בצומת הבא פגש עופר את השיירה מחכה לו בשלווה ובחיוך
"איפה היית?" שאלו בהקנטה של ותיקים. הסבר קצר מהמוביל וממשיכים.
לפני שעופר הספיק לשמוע שיר אחד נעלמה השיירה שוב.ואז התחיל להתגנב החשש לליבו של עופר,שכיף לא הולך להיות פה הקצב היה מהיר,לפעמים מהיר מאד ובמיוחד בסיבובים, הסיבובים גרמו לעופר וליפה להזיע, עופר גם קיבל צבע אדום בפנים – והיפה הזיעה במיוחד בכפות הידיים. "עופר, תזהר" אמרה היפה , בעודה מחפשת ברגלה את דוושת הבלם הדמיונית ברצפה בצד של הנוסע.
 
"לאן הם נעלמו" סינן עופר, גלגלי מוחו התחילו לעבוד: " איך אפשר "לתפור" את הסיבוב מבלי לאבד את הרכב ? איך הם עושים את זה ? מה יש להם שאין לי ? אוקיי הם מנוסים, האם זה כל הסיפור?" חשב עפר לעצמו.
"נו,שיגמר כבר" התפללה היפה.
בצומת הבא חזרה התמונה על עצמה בשינוי קטן :עופר החל לבדוק מה יש למי, אילו צמיגים, איזה ג'נטים,שאל שאלות וקיבל תשובות. מהתשובות הבין עופר, שצמיגים זה הדבר הכי חשוב מפני שזה מה שמחבר את הרכב לכביש! ואין כמו גומי משובח ,שעולה הרבה כסף ומחזיק מעט זמן לאחוז את הרכב על האספלט. הדבר השני שהבין עופר זה ,שצריך ברקסים טובים, טובים מאד! לא חוסכים בצמיגים ולא בברקסים. אבל אין הרבה זמן והשיירה ממשיכה בטיול ,הפעם לנסיעה מאתגרת במיוחד ומפחידה. פעמיים – גם כביש משובש וצר וגם צמוד לגבול עם לבנון .
"רואים לחיזבאלה את הלבן בעיניים" "שלא ירו עלינו" אומר אחד "שלא יחטפו אותנו" אומר השני. "בואו נחזור" אומר עופר. לאחר מספר דקות של ויכוח עם המוביל (ויכוח שגרם לפרות שליחכו דשא ירוק ורענן,להרים את ראשן לעבר השיירה המוזרה עם עגלות ברזל נוצצות) החלה תזוזה במעלה הכביש. בסיום הקטע התיישבה השיירה לאכול במושב פסטוראלי ובאותו הרגע גמלה בליבו של עופר המחשבה : "אני חייב להזמין אותם לאכול אצלי, שיראו איזה אוכל אני מבשל!" אולי יש לי מה ללמוד על פורשה אבל בענייני אוכל אני יכול בהחלט ללמד משהו אחד או שניים הרי אני שף " כשחזרו עופר והיפה מהטיול, נפלו שדודים למיטה ולא התעוררו אלא עד לאחר שכל העולם חיפש אותם.
 
לאחר כשבועיים , עופר והיפה קיבלו הזמנה לארוחת ערב של "מועדון פורשה ישראל" בצפון אצל שף פרטי שהכין ארוחת גורמה במיוחד עבור המועדון. הם הכירו את שאר חברי המועדון וגילו את האנשים והנשים הנחמדים מאחורי המכוניות . היה ערב מקסים בו הייתה הזדמנות לכולם להכיר את כולם ולגלות שיש להם עוד חיים בנוסף על הפורשה היפה שלהם. הם גילו שם שהחברים יודעים גם לאכול טוב וגם לשתות טוב.
מהארוחה הזאת יצא עופר בהחלטה חד משמעית: להכין ארוחת שף ל"מועדון פורשה ישראל" ויהי מה.
 
לאחר תיאום ,נקבע מועד לאירוע החגיגי. ואכן כל חברי מועדון פורשה ישראל הגיעו לאכול אצל עופר. כמובן, לא לפני שעברו מסלול נסיעה בנוף גלבוע המקסים ביום שמש מדהים , מסלול מאתגר וכייפי שיצדיק את הארוחה.
כל עמק יזרעאל שפשף את עיניו בתדהמה כשהוביל עופר את השיירה אל תוך החניון בואכה למסעדה.
כשנכנסו לחדר בו נערכה הארוחה, התגלה במרכז שולחן אבירים צבעוני ארוך ארוך ומזמין מקושט בטוב טעם,
אך מה ששבה את לב כולנו היתה ההפתעה המדהימה והגדולה מכולם שהכין לנו עופר: באמצע השולחן התנוסס לו סמל "פורשה" גדול שעופר ,השף המוכשר, עיצב במו ידיו המאומנות מדלעת כתומה .זה היה מדהים!!! באמת
לא ראינו עוד דבר כזה . רק אחרי שנרגענו מההתרגשות הגדולה למראה הסמל התיישבנו כולנו סביב השולחן היפה,על כל צלחת אישית היה כתוב ברוטב אדום "מועדון פורשה" .
עופר השקיע מחשבה בכל פרט ,אפשר היה להרגיש זאת,לראות ובעיקר לטעום . זאת הייתה ממש חגיגה קולינרית במיטבה. כל המנות היו מסודרות וערוכות בטוב טעם – תרתי משמע. אחרי שהרמנו כוס יין משובח וברכנו "לחיים" לחיי המועדון לחיי עופר ואורלי,למדינה ולחיי כל מי שרק שאפשר,התחלנו לאכול מהאוכל המעולה שהכין לנו עופר.
החבורה היא בדרך כלל חבורה קולנית, אבל בזמן הארוחה השתרר שקט ורק צקצוקי לשון מההנאה הפרו את השקט,מהפוקאצ'ה הטעימה , הסלטים המגוונים ומלאי השראה ודמיון ומכל המנות המפתיעות שהכין לנו עופר . כולם אכלו בהנאה ולא ויתרו על טעימה מכל מה שהוגש לשולחן. .
המנה האחרונה הייתה בעצם חגיגה של מנות קינוח מטריפות, יפהפיות וטעימות שאפילו כל חסידי הדיאטה למיניהם נשברו ולא השאירו כלום על הצלחת! לסיכום- מנות הפתיחה האמנותיות הפליאו בטעמם והיין המשובח ביחד עם הבשרים יצרו חגיגה של ארוחה שביחד עם מנות הקינוח גרמו לנו לומר: עופר תודה .
"מועדון פורשה ישראל" רוצה להודות לעופר ולאורלי שיטרית ולכל האנשים וצוות המלצרים שעזרו בהכנה ובארגון הארוחה היפה ומלאת הנשמה , תודה רבה מכל הלב .

 

ושוב עופר, למען הסר ספק: במטבח אתה הטוב מכולם!

 
23256_(970) TN_23256_(968) TN_23256_(986)
סמל פורשה מדלעת בעיצובו של עופר שיטרית
 
TN_23256_(972) TN_23256_(976) TN_23256_(978) TN_23256_(981) TN_23256_(977) TN_23256_(969)
TN_23256_(983) TN_23256_(955) TN_23256_(980) TN_23256_(984) TN_23256_(973) TN_23256_(985)
צילום: אורן ויסר
© כל הזכויות שמורות למועדון פורשה ישראל